Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

Noc Bibliotek - istne szaleństwo!

Tegoroczna edycja „Znajdźmy wspólny język” przeszła już do historii.

Jednak tego, co się działo, długo nie zapomnimy!
Zacznijmy od tego, że frekwencja zaskoczyła organizatorów!
Na obchody tej szczególnej nocy przyszły i czteroletnie maluchy, i kilkunastoletni miłośnicy książek.
Kiedy każdy znalazł miejsce na śpiwór i kocyk, zaczęliśmy zabawę.
Dzieci zapoznały się z regulaminem, a następnie z harmonogramem spotkania, które rozpoczęliśmy od wybrania najciekawszej książki, której fragmenty czytali wszyscy uczestnicy. Potem przeszliśmy do wywiadu z Natalią Paliwodą, naszą absolwentką, która jest lokalną pisarką.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób pisze swoje wiersze i co Ją do tego skłoniło.
Później wyruszyliśmy lekturowym pociągiem do krainy robienia zakładek i okładek na książki.
Był też czas na poczęstunek, po którym na dzieci czekało spotkanie z Amelią Wałaszewską, uczennicą kl.VII, laureatką wielu konkursów poetyckich.
Literackie kalambury wywołały wśród zebranych wiele emocji, a na zakończenie odbyło się wspólne gotowanie, czyli przepis na dobrą książkę.
Każdy z uczniów otrzymał upominki, ale co ważniejsze, zabrał ze sobą wspaniałe wspomnienia...
Do zobaczenia za rok!