Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

Śniadanie daje moc

Dnia 8 listopada 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W ramach programu, dzieci z klas 0-IV, wraz z rodzicami i nauczycielami, przygotowywały zdrowe śniadanie.

Każdej klasie zostało przydzielone stanowisko – wyspę, na której uczniowie przyrządzali pyszne i zdrowe dania. Klasa "0" zajmowała „wyspę owocową”, na której przygotowywała szaszłyki owocowe, sałatkę owocową oraz koktajl bananowy. Klasa I pracowała na „wyspie kanapkowej”, przyrządzając kolorowe kanapki. Klasa II natomiast skupiła się na przygotowaniu zdrowych przekąsek (na „wyspie przekąsek”), a klasa III - deserów (na „wyspie deserów”). Klasa IV zasiedliła „wyspę jarzynową” i przyrządziła pyszną sałatkę jarzynową. Po przygotowaniu zdrowego śniadania, nadszedł czas na wspólną degustację.